Psychologia Związki

Jak znaleźć odpowiedniego partnera?

Modna, piękna, trzydziestokilkuletnia kobieta, która chce się ustatkować, ale pomimo tego, że ma w kolejce randki na każdą noc w tygodniu, lamentuje, że „nie ma tam dobrych mężczyzn”. Ostatni mężczyzna, z którym się umawiała, był księgowym, grał w racquetball i mówił po francusku. Ale rzuciła go, bo miał brzydkie paznokcie i nie chciał iść do szkoły biznesu. Wcześniejszy mężczyzna zdobył Nagrodę Nobla w dziedzinie chemii, ale rzuciła go, bo chemia jest tak niepraktycznym zawodem – to znaczy, naprawdę, weź się w garść!

Mężczyzna czuje się uprawniony do umawiania się z kimkolwiek, pomimo tego, że w zasadzie nie wnosi nic do stołu w intymnym/seksualnym związku. Kobieta wnosi coś do stołu, ale czuje się uprawniona do umawiania się z kimś, kto wnosi wszystko do stołu w intymnym/seksualnym związku. Oboje są strasznie złudni w odniesieniu do ich oczekiwań randkowych.

Te smaki urojone oczekiwania sprowadzają się do doskonałości – ludzi, którzy oczekują doskonałości w innych i ludzi, którzy oczekują, że inni uznają doskonałość w sobie. Można dyskutować, który z nich jest bardziej nieznośny.

Oczywiście, te absurdalne oczekiwania występują u każdej płci i przybierają różne formy. Kiedyś spotkałem kobietę, która była niezdrowa i miała nadwagę, a z prostą twarzą stwierdziła, że rozważy randkę z mężczyzną tylko wtedy, gdy będzie miał sześciopak (co nie jest zaskakujące, nadal była samotna). Miałem przyjaciela w college’u, który rzucił kiedyś kobietę, za którą szalał, ponieważ jej gust filmowy uniemożliwiał mu szanowanie jej opinii.

Są ludzie, którzy zakładają, że jakikolwiek rodzaj niezgody lub kłótni sygnalizuje śmiertelną niekompatybilność i przyszłość czystego nieszczęścia, więc kończą to. Następnie są ludzie, którzy oczekują, że płeć przeciwna upadnie i będzie błagać o ich uwagę i uczucie, a następnie stają się autentycznie wkurzeni i złośliwi, gdy nie. Są ludzie, którzy myślą, że ponieważ podzieliłeś się koszem kurczaka i obejrzałeś film Toma Hanksa razem, jesteś teraz winien telefon każdego dnia, a jeśli ten telefon nie przyjdzie, idą na wrzaskliwą tyradę.

To naprawdę proste: Wszyscy mamy swoje własne niedoskonałości. Każdy, z kim się umawiamy, również ma swoje niedoskonałości. Intymność i romans jest określany przez ludzi, którzy mają porównywalne i uzupełniające się niedoskonałości do siebie.

Naucz się doceniać niedoskonałości niektórych ludzi. Naucz się doceniać i poprawiać swoje własne. W przeciwnym razie będziesz samotny (i zły) przez bardzo długi czas.

Nie rozwinąłeś umiejętności intymności

Wiele osób jest świetnych „na papierze” daters. Chodzi mi o to, że chodzą na randki regularnie. Są atrakcyjni, uważni, mają dobrą pracę, ciekawe umiejętności i hobby. Prowadzą rozmowy przy kolacji, śmieją się we właściwych miejscach, rozmawiają o swoim życiu, rodzinie, karierze, aspiracjach, dziwnych nawykach łazienkowych swojego psa. Udaje im się wszystko, a jednak…

…nikt nie zostaje.

W końcu telefon przestaje dzwonić, wyskakują kiepskie wymówki lub pojawia się wszechobecne „Powinniśmy być po prostu przyjaciółmi”.

Ostatecznie, randki i znalezienie partnera to proces emocjonalny. Ludzie tacy jak ten dostają zachowania na poziomie powierzchni w prawo, ale nigdy nie angażują się w głębię swoich emocji i łączą się tam, gdzie jest prawdziwe życie. To jak różnica między komponowaniem koncertu na fortepianie a po prostu wykonywaniem czyjegoś koncertu.

Generowanie intymności w związku wymaga emocjonalnej inwestycji i wrażliwości. Oznacza to, że musisz otworzyć się na temat siebie w sposób, który może nie być całkowicie wygodny. Oznacza to odsłonięcie się. Wymaga dzielenia się opiniami i wartościami, które mogą polaryzować ludzi i generować odrzucenia. Wymaga to bycia odważnym i podejmowania ryzyka w podążaniu za tym, czego chcesz.

Aby wytworzyć emocjonalną intymność z innymi, trzeba się otworzyć i odkryć emocje w sobie. W naszej dzisiejszej kulturze związki seksualne/romantyczne są uprzedmiotowione. Traktuje się je jak rubryki na liście kontrolnej lub wpisy w CV. Postrzegane są jako wymiana czasu, informacji i płynów ustrojowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *