Zjawiska paranormalne

Wallaroo

Kag Allwood i ja zostaliśmy zaproszeni na wieczór, aby zobaczyć czy możemy uchwycić jakikolwiek rodzaj aktywności paranormalnej. Szybko zostało to dodane do naszej listy miejsc w nawiedzonym Wallaroo, które były na naszym radarze do zbadania.

Wallaroo to nadmorskie miasteczko, około 2hr jazdy (160 km) od Adelajdy. Chociaż teraz jest to piękne miasto turystyczne i rybackie, pierwotnie było bardzo przemysłowe z kopalniami miedzi i hutami do obsługi rudy miedzi z kopalni. Zasiedlone po raz pierwszy w 1851 roku, szybko rozrosło się w czasach swojej świetności do około 8000 mieszkańców i stało się drugim co do wielkości portem w Południowej Australii obok Port Adelaide. W 1923 roku cena miedzi spadła, a huty zostały zmuszone do zamknięcia swoich drzwi, co doprowadziło do zmniejszenia się populacji. Obecnie populacja Wallaroo liczy około 4000 osób. Jest to popularne miejsce odwiedzane zarówno przez rybaków jak i turystów. Obecnie Wallaroo jest bardziej znane z połowu krewetek i krabów, zwłaszcza popularnych Blue Swimmer Crab.

Stara poczta w Wallaroo

W głównej części Wallaroo znajduje się Heritage and Nautical Museum, nasze miejsce dochodzenia na noc. Została ona pierwotnie zbudowana jako poczta w 1865 roku i działała do 1910 roku, dopóki poczta nie została przeniesiona gdzie indziej, a departament policji przejął ją. Następnie stał się rezydencją inspektorów policji, aż w końcu w 1975 roku został przekazany jako muzeum. Muzeum Dziedzictwa i Nautical opowiada historię Wallaroo, w tym morską, wytopu miedzi, ogólną historię miasta i oczywiście historię samego budynku. Kolekcje są rozmieszczone w czterech budynkach i mają kilka fascynujących przedmiotów do przeglądania, w tym gigantyczną kałamarnicę, która została znaleziona w żołądku wieloryba.

Muzeum Dziedzictwa i Nautyki Śmierć i historie o duchach

Wspaniała Sandy Hilbert, jedna z naszych subskrybentów Patreon, zaprosiła nas do Moonta/Wallaroo, aby zbadać niektóre miejsca, o których słyszała, że są nawiedzone. Jak zawsze, gdy ktoś znajdzie nam jakąś lokalizację, zapraszamy go do nas na noc. Prowadziliśmy już wcześniej śledztwo z Sandy, która prowadzi swój własny mały zespół paranormalny w Moonta.

Gdy przybyliśmy na miejsce, spotkał nas Colin, który jest wolontariuszem w Muzeum Dziedzictwa i Nautyki od 47 lat. Jest on bogactwem wiedzy i bardzo podobała nam się nasza wycieczka. Powiedział nam, że nawet prowadził wycieczki po duchach w Wallaroo przez jakiś czas przed uderzeniem COVID. Pytając go o duchy w muzeum, był całkowicie szczery i powiedział, że nie są pewni, czy jest ono nawiedzone czy nie. Najlepsze co mógł nam dać to to, że niektórzy z wolontariuszy słyszeli niezwykłe dźwięki w budynku, w tym kroki chodzące w górę i w dół korytarza. Colin powiedział nam, że były to ciężkie kroki, a więc zdecydowanie osoby dorosłej. Dodał, że nie było żadnych obserwacji duchów w budynku, że był świadomy.

Chociaż Pocztowcy i Inspektorzy Policji używali budynku do zakwaterowania swoich rodzin, do tej pory nie mogę znaleźć żadnego zapisu o śmierci, która miała miejsce w samym budynku. Będziemy jednak nadal szukać i dodawać do tego bloga, jeśli znajdziemy jakieś dowody na to.

Czy duchy z Heritage and Nautical Museum okażą się zwykłym przypadkiem nawiedzenia szczątkowego, a nie inteligentnym duchem? Dwa pomysły na to, co może być szczątkowe to 1) że jest to tylko budynek odtwarzający dźwięki jak nagranie. Na przykład, ludzie chodzili w górę i w dół korytarza tak wiele razy w historii, że z jakiegoś powodu dźwięk jest przechwytywany i odtwarzany. 2) Czas nie jest liniowy, ale przeszłość wciąż dzieje się wokół nas i może czasami dostajemy przebłysk lub dźwięk przeciekający do naszej linii czasu. Czy któraś z tych hipotez jest realna? Pozwolę wam zdecydować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *